Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło wyjaśnienia w sprawie dróg Gminy Gostynin

Postępowanie wszczęte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) przeciwko władzom Gminy Gostynin dotyczy działań podejmowanych w ramach przetargów publicznych na budowę dróg.

 

CBA przekazało sprawę do prokuratury w Płocku. Zawiadomienie zostało złożone również w sprawie członków Komisji, składającej się z Radnych Gminnych, którzy mieli poświadczyć nieprawdę odnośnie wykonania dróg.

 

Dodatkowo zgłoszone jest pismo w sprawie kierownika robót, oskarżające go o poświadczenie nieprawdy w dokumentach przetargowych oraz o łamanie prawa przetargowego poprzez niepowoływanie komisji odbiorczej zgodnie z wytycznymi Biura Zamówień Publicznych.

 

 

 

Należy przypomnieć, że w urzędzie Gminy Gostynin już ponad dwa lata leży opinia Certyfikowanego Laboratorium Drogowego, w której znajdują się zapisy o złym zastosowaniu asfaltu i że nie należy odebrać czterech dróg. Mimo tego pisma odbioru dokonał jednoosobowo wice Wójt tylko z udziałem właściciela firmy.

 

 

Sprawą zajmuje się również Prokuratura w Gostyninie. Pierwsi świadkowie zostali już przesłuchani, a teraz oczekuje się na rozwój wydarzeń.

 

admin
Author

admin

Dodaj komentarz