Co raz większe straty w Zamku Gostynin, Co na to Burmistrz z PiS?

Paweł Gostyński został prezesem spółki Agencji Promocji i Rozwoju „Zamek” od 13 kwietnia 2017. Przed objęciem tej funkcji pracował jako podinspektor do spraw promocji w Urzędzie Miasta Gostynina.

Prezes Gostyński miał różnorodne doświadczenia zawodowe, włącznie z pracą jako sprzedawca dopalaczy, terapeuta, pracownik stacji paliw oraz zaangażował się bardzo mocno  w kampanii wyborczej swojego kolegi  Pawła Kalinowskiego z PiS .

Informacje o „konkursie” na stanowisko prezesa pojawiła się gdy jego kolega został Burmistrzem Gostynina, lecz trudno znaleźć   oficjalne ogłoszenie naboru na stronie Urzędu Miasta ani spółki Zamek.

Decyzja o powołaniu nowego prezesa została podjęta uchwałą rady nadzorczej, w składzie: Przewodniczący Piotr Wysocki oraz członkowie Anna Latoszek i Anna Kijek.

Kontrowersje budzi również konkurs na stanowisko podinspektora ds. promocji, który wymaga teoretycznej i praktycznej znajomości zagadnień z zakresu profilaktyki alkoholowej oraz ochrony zdrowia.

W przypadku długotrwałych strat spółki w latach od 2017 do 2023, czy nie należało już dawno  rozważyć zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej, Czy obecny Burmistrz do dnia dzisiejszego woli dokładać z kasy Podatników na tak nieudolne zarządzanie spółką tylko dlatego, że to kolega ?

W odpowiedzi od Burmistrza czytamy, że  podatnicy z Gostynina  coraz więcej dokładamy do działań obecnego prezesa Pawła Gostyńskiego.

Aby poprawić sytuację finansową i efektywność działania przedsiębiorstwa stanowisko funkcję prezesa , czy nie powinna zajmować osoba, która nie generowałaby wieloletnich strat.

Co na to większość w Radzie Urzędu Miejskiego składająca się z PiS ?

Czemu dopuszczają do takich działań ?

 

Zadaliśmy też pytanie Burmistrzowi Kalinowskiemu z PiS o zatrudnienie żony prezesa Gostyńskiego w jednostce podległej Urzędowi Miasta na stanowisku koordynatora  klubu „PROSTATEK” czyli w MOPS. Jednak na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi i Burmistrz odesłał nas z pytaniami do MOPS.

Pytania do Burmistrza z PiS ponownie kandydującego w wyborach 2024.

Dokumenty otrzymane w odpowiedzi od Burmistrza:

admin
Author

admin

Dodaj komentarz