Edmund Zieliński rezygnuje z ubiegania się o fotel Wójta.

Forum sołtysów w naszej gminie to już tradycja,

tegoroczne odbyło się 2 lutego 2024 .

Ta uroczystość to okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę jaką pełnią w polskiej wsi.
Spotkanie było okazją do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia zrealizowanych zdań w roku 2023 oraz tego że rok 2024 niesie sporo zmian dzięki wyborom do samorządów .

Jak został poinformowany nasz portal Wójt Edmund Zieliński zrezygnował
z kandydowania  w wyborach  2024r na Wójta .

Należy przypomnieć że Edmund Zieliński w ostatnich wyborach startował z Listy PiS tak jak i Przewodnicząca Rady Gminy Gostynin i inni radni .

Podczas tegorocznego forum uhonorowano wybranych sołtysów odznaką; „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Gostynin”, którą na wniosek Wójta Gminy Gostynin przyznało Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gostyninie.

Jak nieoficjalnie usłyszeliśmy istnieją potężne problemy ze znalezieniem kandydata z ramienia PiS który stanąłby do wyborów.

Nieoficjalnie z ust członków PiS z regionu Gostynin zbieraniem na listy kandydatów na terenie Gminy  ma prowadzić  Radny Powiatowy z PiS Krzewicki Andrzej .

Należy pamiętać że radny był przeciwny stworzeniu przejścia dla pieszych przy szkole w Emilianowie, przejście chciała wykonać firma nieodpłatnie.

Nieoficjalnie mówi się że ze wglądu braku kandydatury z PiS , PiS ma wspierać i pomagać przewodniczącej Rady Gminy Gostynin która tym razem ma startować z nowo utworzonego komitetu przez byłego Przewodniczącego Kamila Balcerzaka .

Zachodzi pytanie Czemu PiS nie wystawia z własnej listy?
Czy ludzie się wstydzą ?

Z list PiS nie wystartuje już Katarzyna Leśniewska bo przeszła do IDG czytaj PO.

admin
Author

admin

Dodaj komentarz