Idą wybory – nikt Ci tyle nie obieca co kandydujący…

Wydaje się, że przed wyborami samorządowymi kandydaci często obiecują wiele, aby zdobyć poparcie wyborców. Ważne jest, aby jako wyborcom dokładnie przyjrzeć się ich propozycjom, programom i dotychczasowym działaniom, aby dokonać świadomego wyboru. Istotne jest również, aby zwracać uwagę na autentyczność i wiarygodność kandydatów, a nie tylko na liczbę obietnic, które składają. W końcu to podejmowane przez nich działania będą miały realny wpływ na nasze lokalne społeczności.

Rzeczywiście, zwiększone działania kandydatów w okresie poprzedzającym wybory samorządowe są typowe. Jest to czas intensywnej kampanii, w której kandydaci starają się przyciągnąć uwagę wyborców poprzez różnorodne obietnice i propozycje. Istotne jest, aby jako wyborcy zachować zdrowy rozsądek i krytyczne podejście do tych obietnic.

Warto śledzić działania kandydatów, ich dotychczasowe osiągnięcia oraz spójność między ich obietnicami a rzeczywistymi planami działania. Prasa lokalna, debaty publiczne, spotkania wyborcze czy portale społecznościowe mogą być dobrym źródłem informacji na ten temat.

Jednocześnie istotne jest, abyśmy jako wyborcy zadawali konkretne pytania kandydatom, zwracając uwagę na to, czy ich obietnice są realistyczne, finansowo wykonalne i w ogóle możliwe do zrealizowania w ramach kompetencji samorządowych. Ostatecznie to my, wyborcy, mamy władzę wyborczą, więc nasz głos jest kluczowy dla kształtowania przyszłości naszych społeczności lokalnych.

INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA GOSTYNINA  z dnia 11 października 2016 r. w sprawie wstępnych wyników weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2017 .

 

Od wyborów w 2014 w radzie gminy zasiadało 12 radnych z listy IDG i przed wyborami padało, też wiele obietnic. Jedną z ciekawostek było zrealizowanie inwestycji „Mini amfiteatru wraz z niezbędną infrastrukturą zlokalizowanego w Gostyninie ul. 18 Stycznia”, która została wyłoniona w ramach Budżetu Obywatelskiego w latach 2017-2018. Przyniosła ze sobą pewne kontrowersje między Urzędem zarządzanym przez Burmistrza Pawła Kalinowskiego z PiS  a pomysłodawczynią, Agnieszką Korajczyk-Szyperską liderką IDG. Pomimo uzyskania pozwolenia na budowę, okazało się, że początkowe oszacowanie kosztów było znacznie niedoszacowane. Początkowo działacze IDG pomysłodawcy projektu zakładali, że koszt inwestycji wyniesie 30 tysięcy złotych i wystarczy z Budżetu Obywatelskiego. Późniejsze obliczenia sugerowały, że sama dokumentacja projektowa pochłonie znaczną część tych środków. W związku z tym radni zdecydowali się zwiększyć dostępne środki. A że mieli większość w Radzie Miasta Gostynina nie było z tym problemu, wybierając kwotę 114 tysięcy złotych, plus koszty projektu przepchnięto realizację i wybudowano. Decyzja w tej sprawie została podjęta w trakcie komisji.

 

W obecnych wyborach w 2024 r. są w IDG kandydaci, którzy nawet tragedię w naszym mieście, wykorzystują w kampanii wyborczej.

Należy przypomnieć panu Marcinowi, że projekt na chodnik był już w 2018 roku i to za kadencji gdzie  większość w radzie miało  IDG. Jednak fundusze zostały przeznaczone m.in. na Amfiteatr zamiast chodnika na Zazamczu.

Aby zapoznać się z projektem kliknij:

Opracowanie projektu budowlanego na budowę chodnika ul. Zazamcze w Gostyninie

 

Z obecną RADĄ MIEJSKĄ W GOSTYNINIE VIII KADENCJI wcale nie jest lepiej, mimo że Burmistrz Paweł Kalinowski z PiS ma większość radnych z PiS, nic nie zmieniła, w temacie utworzenia miejsc pracy rozwinęło nasze miasto tak, aby młodzi ludzie nie uciekali z naszego miasta, należy pamiętać, że prawie przez całą kadencję  na szczycie władzy dominowało ugrupowanie PiS i to też nic nie pomogło obecnej władzy, aby mieszkańcy mieli powody do zadowolenia.

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w składzie:

  1. Chojecka- Dinić Emilia
  2. Florczak Anna
  3. Lewandowski Stanisław
  4. Majchrzak Anna
  5. Ozimek Bogdan
  6. Raciborski Grzegorz
  7. Reder Andrzej
  8. Śniecikowska Renata
  9. Wysokińska Anna
Co do obecnej władzy PiS na dniach opublikujemy artykuł o nepotyzmie, gromadzimy materiały dowodowe. Dotyczyć będzie, Zamku Gostynin i PEC.

 

admin
Author

admin

Dodaj komentarz