Prawda o drogach w Urzędzie Gminy Gostynin – Czy Paweł Goliszek okłamał radnych?

Wiele osób zadaje pytania „Czemu został zabrany Zalew Piechota”? Odpowiedź jest prosta –
został zabrany wskutek zemsty władz Gminy Gostynin za to, że pełnomocnik Stowarzyszenia Miłośników Zalewu Piechota Dariusz Szymański ośmielił się poruszyć temat wykonania dróg Gminnych .

Poruszaliśmy na naszym portalu sprawy o których władze Gminy wielokrotnie zapewniały mieszkańców, że „Prawda obroni się sama”. W dniu dzisiejszym tę prawdę ukazuje pismo Laboratorium Drogowe Wojciech Bogacki z dnia 25.07.2022r. Potwierdza, że cztery drogi nie nadawały się do odbioru. Dotyczy dróg w Nagodowie, Józefków- Białotarsk, w Helenowie na tych drogach chodzi o zły skład masy oraz złe wykonanie, i zageszczenia oraz odnośnie drogi w Anielinie, gdzie grubość asfaltu nie miała odpowiedniej grubości, o której na ostatniej sesji informował wice Wójt Paweł Goliszek, podczas której wszyscy usłyszeli, że grubość asfaltu powinna mieć 6 cm, tymczasem wyniki badań stwierdziły inną grubość.

W protokole odbioru z dnia 27.07.2022 czytamy, że mimo negatywnych opinii odbioru dokonuje osobiście pan Goliszek Paweł wieloletni sąsiad braci Balcerzaków.

Na sesji z dnia 26.04.2022r. możemy usłyszeć o zaufaniu Zastępcy Wójta odnośnie fachowości i rzetelności właścicieli firmy wykonującej drogi .

Na tej samej sesji Rady Gminy Gostynin mogliśmy usłyszeć również zapewnienia pani Przewodniczącej Renaty Kędzierskiej

„Chciałam powiedzieć krótko, że my jako radni mamy zaufanie do pana Zastępcy Wójta i bardzo doceniamy pracę pana Zastępcy, bo dzięki temu możemy realizować szereg inwestycji w tej gminie”

Czy pani Przewodnicząca po przeczytaniu tej opinii nadal będzie tak zaciekle broniła pana Zastępcy ?

A może to, że nie ma sprawiedliwego podziału środków finansowych na wszystkich radnych powinno skutkować rezygnacją tej pani z zajmowanego stanowiska?

Sprawy dróg w Gminie Gostynin zostały poruszone 25.08.2022r. Po nagłośnieniu ich
w mediach panowie Wójtowie wzywali Dariusza Szymańskiego do zaprzestania publikacji i straszyli pozwami do sądu. Możemy przeczytać na portalu Gostynin24.pl

Na tym samym portalu znajdziemy też informację o konflikcie między władzami Gminy, a Dariuszem Szymańskim odnośnie Zalewu Piechota .

https://gostynin24.pl/index.php/item/9597-zaostrza-sie-konflikt-pomiedzy-gmina-gostynin-a-stowarzyszeniem-milosnikow-zalewu-piechota

Poniżej jedno z pism odpowiadające w sprawie opinii Laboratorium Drogowego

” Że nie jest to informacja publiczna ”

Po jej przeczytaniu możemy wysnuć własne wnioski, dlaczego ta opinia była tak długo ukrywana.

 

 

 

admin
Author

admin

Dodaj komentarz