Radni odmówili wsparcia w kwocie tylko 10 000 zł dla Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie

W dniu 1 grudnia 2023 roku odbyła się nadzwyczajnie zwołana sesja, podczas której podjęto głosowanie w sprawie wniosku Państwowej Straży Pożarnej o dofinansowanie w wysokości 10 000 zł na zakup wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Białotarsk. Wniosek ten został przedstawiony przez Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Gostynin, Marka Balcerzaka.

LIV Sesja Rady Gminy przebiegła w atmosferze burzliwej dyskusji, w której swój głos zabrała m.in. radna Ewa Michalska, prosząca Przewodniczącą Renatę Kędzierską oraz Kamila Balcerzaka, pracownika i strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, będącego jednocześnie Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Gostynin. Zostało postawione pytanie: „Dlaczego nie popierają przekazania 10 000 zł dla PSP Gostynin?”. Niestety, podczas sesji nie padła klarowna odpowiedź ze strony Przewodniczącej Kędzierskiej oraz Kamila Balcerzaka.
Według ustaleń naszego portalu, Państwowa Straż Pożarna w Gostyninie aktywnie angażuje się w pozyskiwanie i przekazywanie sprzętu ratującego życie oraz sprzętu do akcji gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie całej Gminy Gostynin.
Poniżej przedstawiamy listę głosowania radnych, ukazującą, kto nie poparł wsparcia dla PSP:
Należy również wspomnieć, że Radny Kamil Balcerzak jest członkiem OSP Sierakówek w gminie Gostynin, co może sugerować, że jego działania pomocy są skoncentrowane wyłącznie na jednostce, do której należy. Czy jest to jednak tylko kwestia przypadku?
Czy może 10 000 zł ma stanowić kolejny grant dla jednostki Radnego Balcerzaka na rok 2024? Warto przypomnieć zapowiedzi Przewodniczącej Renaty Kędzierskiej dotyczące „uczciwego podziału w Gminie Gostynin dla wszystkich”.
fot.W towarzystwie ze skazanym Wąsikiem(PiS)
Obserwując głosowania na sesjach, trudno mówić o równości i uczciwości, jakie zapowiadała Przewodnicząca, zarówno pod względem infrastruktury, jak i pomocy.
Informacje nieoficjalne sugerują, że część radnych, którzy wzajemnie się wspierają, zamierza startować w nadchodzących wyborach w 2024 roku z nowego zarejestrowanego komitetu: KWW RAZEM DLA GMINY GOSTYNIN, reprezentowanego przez Martynę Mórawską z Sierakówka, gm. Gostynin (rodzoną siostrę Kamila Balcerzaka).
Należy zadać pytanie  czy teraz chcą się ukryć na listach nowopowstałego komitetu?
To pytanie pozostawiamy Wyborcą do własnej oceny.
admin
Author

admin

Dodaj komentarz