Radny Augustyniak nie ma czas na informowanie przyszłych Wyborców.

Dużymi krokami zbliżają się wybory widać to gołym okiem po uaktywnieniu się działaczy lokalnych PO pana Romana Augustyniaka czytaj (IDG).

Nasz portal wystosował zapytania do Radnego Powiatowego Romana Augustyniaka który jednocześnie zasiada w Zarządzie Powiatu i jest też zatrudniony na etacie przez Powiat Gostyniński.

Nasze pytania skierowaliśmy w dwóch pisma do członka Zarządu i do jako Radnego Powiatowego już kilka miesięcy wstecz a dokładnie 30 Lipca 2022 roku i ponownie 16 Września 2022 roku  pan Augustyniak  nie raczył  udzielić do dziś odpowiedzi. Postepowanie Radnego budzi wiele wątpliwości co do jego kompetencji i wiedzy na temat co się dzieje w powiecie Gostynińskim z pieniędzmi podatników.

Czemu pan Augustyniak tak się lansuje w Powiecie Gostynińskim ?

Zatrudnienie radnego w pełnym wymiarze czasu pracy zdaniem starosty Boruszewskiego odciąży pracę starosty i wicestarosty. – Podjęcie uchwały jest zasadne i konieczne – czytamy w uzasadnieniu. No cóż ma powiedzieć Starosta skoro głosy IDG powalają samodzielnie rządzić PSL w naszym Powiecie .

Wprowadzenie trzeciego etatowego członka Zarządu Powiatu to nowość w Gostyninie.Radny z Leśniewic wymyślił sobie, że zamiast dojeżdżać do pracy do sklepu w Gąbinie, lepiej podpisywać listę w Starostwie Powiatowym w Gostyninie w zamian za podnoszenie ręki przy głosowaniach PSL i zgarniać większą kasę z etatu w Powiecie .

PSL aby rządzić w Powiecie musiał do koalicji zaprosić dwóch radnych z IdG: Romana Augustyniaka i Michała Bartosiaka. Pierwszy z wymienionych został członkiem Zarządu, a drugi wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Obaj otrzymali funkcje prestiżowe. Poniżej jeszcze raz prezentacja radnych, którzy dopuścili się zmiany statutu i tym samym usadzili na dobrze płatnym stołku urzędowym, niejakiego Augustyniaka. W przyszłej kadencji nowa Rada Powiatu musi powrócić do statutu, który obowiązywał wcześniej, aby nie dochodziło do stołkowych zagrywek. Statut Rady Powiatu nie pozwalał na zatrudnienie radnego Romana Augustyniaka więc większość PSL-owa  wraz z dwoma radnymi z IdG zmienili statut!

– Przechodzenie radnych na funkcje pracowników samorządowych, to dla radnych degradacja, radny staje się pracownikiem starosty. Ale który z lokalnych polityków ma swoją stronę w intrenecie ?

Roman Augustyniak ma jednak większe ambicje polityczne i wraz z liderką IDG marzy im się przejęcie władzy Burmistrza Gostynina co widać gołym okiem po wzmożonej ilości imprez organizowanych na pokaz dla przyszłych wyborców .

Teraz lider PO w Gostyninie będąc w Zarządzie inkasuje ok. 2 tys zł miesięcznie. Jako pracownik etatowy miałby dużo więcej, proponowane wynagrodzenie to 7,5 tys. zł.

Z IdG odszedł Kazimierz Majchrzak dzięki działaniom pana Augustyniaka .IDG w ten sposób utraciło bogatego Sponsora .

Jako podatnicy utrzymujący i płacący wynagrodzenie Radnemu Romanowi Augustyniakowi oraz pracownikowi Urzędu należy nadal żądać odpowiedzi na zadane pytania tak aby przyszli Wyborcy mieli pełną świadomość na kogo głosują w wyborach.

Oczekiwanie 5 miesięcy na odpowiedzi to lekceważenie mieszkańców Powiatu Gostyńskiego którzy oddali głosy na tego pana .

 

 

 

 

 

admin
Author

admin

Dodaj komentarz